Odborné sociální poradenství

Komu je poradenství poskytováno

Odborné sociální poradenství je poskytováno osobám v nepříznivé sociální situaci, seniorům a pečujícím osobám.

Služba pomáhá s orientací v dávkách sociálního systému, při hledání vhodné sociální služby dle potřeb klienta a jeho individuální situace. Zajišťuje pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů, při vyřizování osobních záležitostí a sociální práci s osobami.


Posláním služby Odborného sociální poradenství je provázet samotné klienty a osoby, které pečují o své blízké zejména v domácím prostředí.

Služba také usiluje, aby pečující zvládli péči po stránce odborné, sociální, využívali vhodných kompenzačních či technických pomůcek a zajistili si potřebné finanční podmínky.
Služby jsou pro klienty zdarma a mohou být poskytovány anonymně.

Telefonická linka odborného sociálního poradenství

Odborné sociální poradenství po telefonu nebo písemnou formou je poskytováno v rámci celé ČR.

Poradit se můžete:

Pondělí - pátek: od 11:00 do 14:00 hodin

Kontaktní adresa poradny:
SENIOR CENTRUM NOVÝ BOR
B. Egermanna 354 (kanceláře - poradna odborného sociálního poradenství)
473 01 - Nový Bor

Terénní forma služby (návštěva v domácím prostředí klienta) podpory pečujících osob a seniorů je poskytována v rámci Libereckého kraje, to zejména v Novém Boru a ORP.

Individuálně dle aktuálních možností sociálního pracovníka lze domluvit i další lokace v ČR. Rozsah a čas poskytování soc. služby jsou sociálním pracovníkem vždy sjednány a přizpůsobeny dle vyjádřených individuálních potřeb klienta, přičemž jako základní je nabízena výše uvedená pracovní doba služby. Termíny lze po předchozí telefonické dohodě upravit a přizpůsobit potřebám pečujících.

 

Kontaktujte nás

Oslovili vás naše nabídka? Máte další dotazy? Chcete se o něčem poradit?
Neváhejte nás kontaktovat a vše společně probereme a najdeme společnou cestu

SESTŘIČKA SOS, z.ú. | vedená u Městského soudu v Praze U 1006 | Budějovická 778/3, Praha 4 -Michle | IČ: 11836270 | Datová schránka: smuqfqm | Nastavení cookies | Soubory ke stažení